Yazarlık atölyesi meyvelerini alıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin model ve ödüllü gençlik projesi ‘Kılavuz Gençlik’ coronavirüs tedbirleri çerçevesinde gençleri evde kalmaya teşvik ederken önlemler alarak çalışmalarına devam ediyor. Akademi lise öğrencileri için devam eden yazarlık atölyesi öğrencileri de meyvelerini almaya başladı.

GAZETEDE KÖŞE YAZISI YAZDILAR
‘Kılavuz Gençlik’ projesi kapsamında kurulan Akademi Lise gençlerin kariyerine yön vermede önemli rol alıyor. Bu çalışmalardan biri de yazarlık atölyesiydi. Yeni Şafak Gazetesi’nde köşe yazarı Mehmet Şeker köşesini Akademi Lise öğrencilerinden gelen yazılara ayırdı. Yazıları yayımlanan öğrenciler atölyenin faydalarını görmeye başladı.

AKADEMİ LİSE GENÇLERİN YANINDA
Kardelen Tören, Nazar Kemer, Yüsra Türkoğlu, Rümeysa Bark, Özge Coşgun, Betül Er, Betül Or, Ümmühan Bayram, Elif Sena Yetim ve Zülâl Mehmetoğlu, yazdıkları yazıları Yazar Mehmet Şeker’e ulaştırdı. Yazıları beğenen şeker olduğu gibi köşesine ayırıp projeden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

İŞTE YAZILARDAN KISA KISA NOTLAR
Ramazan ayının gelişini ve Coronovirüs’ü konu alan gençler başlık olarak “Bayrama kadar atlatabilsek, ne güzel olur” dediler. İşte yazıdan bazı bölümler “Dünya böyle bir Ramazan yaşamadı bugüne kadar.

Kim bilir belki de insanlar hiç bu kadar çığırından çıkmamıştı.
Kıymetini bilelim bugünlerin.
Bilelim ki kararan dünyamız bir parça aydınlansın ve günün birinde bu günlerimizi de aramayalım.” Başka bir bölümde ise Dünya, insanoğlu sayesinde pek çok şeye şahit olsa da hiç böylesine mahzun bir on bir ayın sultanına şahit olmamıştı.
Kim bilir belki de insanlar hiç bu kadar çığırından çıkmamıştı.
Bugünlerin kıymetini bilelim ki kararan dünyamız bir parça aydınlansın.
Günün birinde bu günlerimizi de aramayalım.
Biz el ele oldukça, dert etmeyi bırakıp yerine dua ettikçe, geçecek bütün sıkıntılar.
Ben inanıyorum, sen de inan dünya.

 
29.04.2020