Misafir Ol Gel Bana

Kocaeli Üniversitesine lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi için gelen uluslararası öğrencilerimizi evlerimizde ağırlamaktayız. Bu öğrencilerin sosyal hayata entegre olabilmelerini sağlamak ve Kocaeli halkında konuyla alakalı farkındalık oluşturmak hedeflenmektedir. Yapılan çalışmalarda öğrenci ile birebir ilgilenmek çok daha etkili ve yapıcı bir yöntemdir. Bu nedenle uluslar arası öğrencilerimizi ev ortamında ağırlamak ‘kültür elçilerimiz’ ile daha yakından ve daha samimi bir ünsiyet kurmamıza vesile olacaktır. Proje kapsamında şimdiye dek 35 öğrencimizle 5 aileye misafir olunmuştur. Projemiz gönüllülük esasınsa dayılı olup ailelerin talepleri üzerine ziyaretler gerçekleştirilmektedir.

I Love Kocaeli

Bu proje ile yerel yönetimlerin Kocaeli üniversitesinde eğitim gören uluslararası öğrencilerin varlığından haberdar edilmesi ve bir farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir. Bu sayede İzmit’in dışına çıkamayan öğrencilerin tüm ilçeleri görebilmeleri ve Kocaeli’mizin tüm güzellikleri ile müşahede edebilmeleri sağlanacaktır. Proje kapsamında Gölcük Belediye Başkanı Mehmet ELLİBEŞ ziyaret edilmiş kendisine projemiz ve diğer faaliyetlerle ilgili bilgi verilmiştir. Ardından öğrencilerimize Gölcük ilçesi gezdirilmiş ve tanıtılmıştır.

Bir Dünya Bilgi

Uluslararası öğrencilerimizin ilimizin sosyal hayatına daha aktif katılabilmelerini sağlamak ve aynı zamanda ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere uluslar arası bir bakış açısı kazandırmak amaçlanmaktadır. İlimizdeki ortaokullar ve liseler proje kapsamında ziyaret edilecektir. Uluslar arası öğrencilerimiz ülkelerini ve kültürlerini tanıtacaklardır.

Öğrenci Buluşmaları

Her sene düzenlenmekte olan ve bu sene 8. düzenlenecek olan Uluslararası Öğrenci Buluşması bu yıl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Uluslararası Öğrenci Deneği ile birlikte düzenlenecektir. Buluşmada öğrenciler ülkelerine ayrılan çadırlarda geleneksel kıyafetleriyle kültürlerini Kocaeli halkına tanıtmaktadır.